КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТУРІЙСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ"

Пологове відділення

Як і всі структури лікарні, пологово-гінекологічне відділення має свою славну історію. Пологовий будинок бере початок із заснування районної лікарні в цілому. Першим завідуючим відділення був Повшук Олександр Михайлович. Відділення було розгорнуте на 15 ліжок. Акушерками працювали: Дишлюк Г.І., Романчук Л.Х., Галушко К.П., Поліщук П.М.; санітарками: Верхунович Л., Кушнірук Н., Шпадейко Є., Романюк О., Гордій Г., Квітінська К., Співаченко Ж.

Медичними сестрами у гінекології були: Галушко К.П., Безсараб Г.Ф., Охримлюк А.О., Главацька Г.П., Панасюк М.І.; сестрами-господинями: Бондарович В., Ващук Г.М., Грицюк Г.

В 1970 році прийшла працювати в колектив акушер-гінеколог Дзюрбіль Іванна Іванівна.

Також в 1971 році свою трудову діяльність лікарем-інтерном розпочав Богуцький Володимир Іванович, який попрацювавши спершу два роки лікарем-ординатором, перейшов на посаду завідуючого акушерсько-гінекологічним відділенням. Період його роботи тривав з 1974 року по 2011 рік. За всі роки праці він проявив себе професіоналом у своїй справі, трудолюбивою та врівноваженою людиною. Він завжди з відповідальністю ставився до своїх професійних обов’язків, та мав авторитет як серед колег, так і серед пацієнток. У відділенні завжди була дисципліна та порядок, адже медперсонал відповідав відразу за два життя – матері та дитини. У районі на той час було по 450 породіль на рік. За всі роки очолювання Богуцьким В.І. пологово-гінекологічного відділення не було зафіксовано материнської смертності. Заслуга в цьому всього колективу акушерсько-гінекологічної служби: від завідуючого до санітарки. Адже вони допомогли побачити цей світ не одній дитині. В їхній практиці неодноразово зустрічались двійні, а у 90-х роках навіть трійня!

У відділенні проводився ряд оперативних втручань, а саме: кесарські розтини, гінекологічні операції на придатках, надпіхвова ампутація матки, екстерпація матки, малі гінекологічні операції. За весь час існування пологово-гінекологічного відділення операційна знаходилась в складі хірургії.

У 90-х роках відділення функціонувало на 10 ліжок.

У відділенні також працювали акушер-гінекологи: Хмелівський Б., Рига О.Д., Гонтарук В.Ю., Левчук В.В.

Надійною опорою для завідуючого відділенням була старша медична сестра Квачук Г.П., яка більше 40 років займала цю посаду, та була взірцем для свого колективу.

Не менш вагому роботу виконували акушерки пологово-гінекологічного відділення - відважні, трудолюбиві, з вагомими теоретичними знаннями та практичними навичками. Це – Буковська Н.П., Музика М.Г., Голощук В.А., Марчук В.М., Зубчук Л.П. Пізніше до колективу приєднались акушерки: Свитка І.М., Сахарук Г.О., Корніюк К.В., Назар І., Бугай О.Л. Не менш клопітку роботу виконували медичні сестри палати новонароджених: Галанська В.Г., Карпук О.Є., Коптюк А.М., Троць І.М., Борона С.П., Ковальчук Л.В., Підгайна О.Р., Дударчук О.Д. Сестри-господині: Ващук Г.М., Берестюк Н., Маїло О.В. Про чистоту дбали молодші медичні сестри, пологові: Шусваль Н., Лучук З.І., Савлук К.П., Сахарук Н.Є., Строчик Н.П., Коноба Н., Радобенко Г.Г.; гінекологічні: Форманюк О., Цегельник Т., Білея М., Машманюк Н., Шевчук Н., Ганайчук Є., Шкадюк В.