КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТУРІЙСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ"

В нашій лікарні запрацювало відділення амбулаторного гемодіалізу

Гемодіаліз – це застосування апарату «штучна нирка» для поза ниркового очищення організму від азотистих шлаків, тобто – коли власні нирки не працюють. Лікування дає можливість продовжити життя хворим, значній частині з них повернути працездатність.

Протягом останнього десятиліття спостерігається значне збільшення розповсюдження та захворюваності хвороб нирок. Переважно це стосується хронічного пієлонефриту, гломерулонефриту, інфекцій сечових шляхів та вторинних нефропатій (особливо тих, які обумовлені цукровим діабетом І та ІІ типів).

Станом на 01.10.2019р. на лікуванні методом програмного гемодіалізу в Ковельському МТМО знаходиться 5 хворих, які проживають у Турійському районі. Три рази на тиждень цим хворим доводиться приїжджати у місто Ковель, щоб пройти сеанс діалізу. А доїзд з місць проживання до лікувального закладу потребує чимало часу та зусиль, що негативно впливає на стан здоров’я самих хворих. Завдання замісної ниркової терапії не просто вберегти життя пацієнту, а соціально адаптувати його.

У зв’язку з цим, а також враховуючи постійне збільшення кількості хворих, на базі КНП «Турійська ЦРЛ» ТРР було відкрито філію відділення амбулаторного гемодіалізу Ковельського МТМО.

Реалізація даного проекту спрямована на поліпшення умов та якості надання спеціалізованої допомоги хворим з урологічною та нефрологічною патологією замісною нирковою терапією на територіальному рівні, за місцем проживання, які дозволяють уникнути постійних поїздок до міста Ковель, та водночас покращить якість та тривалість життя хворих.

Відкриття філії відділення амбулаторного діалізу стало можливе завдяки ентузіазму та наполегливості головного лікаря КНП «Турійська ЦРЛ» ТРР Мельничука П.М. та міцній співпраці та підтримці головного лікаря Ковельського МТМО Самчука О.О., завдяки ТЗОВ «Лізоформ медікал», яке забезпечило філіал необхідним обладнанням, Турійській районній раді, яка виділила 72 тисячі гривень на проведення капітального ремонту в палатах, де розміщено відділення гемодіалізу, а також за сприяння народного депутата України Рубльова В.В.

В лікувальному закладі були створені належні умови для функціонування філії, у відповідності до санітарних вимог. Керівництво закладу приклало максимум зусиль, щоб реалізувати даний проект та допомогти пацієнтам. А вони, в свою чергу, висловлюють щиру подяку за можливість проходити лікування у своєму районі.