Комунальне підприємство "Турійська лікарня планового лікування"

Фізіотерапевтичне відділення

За висловом французького невролога Ландузі - фізіотерапія – це друга рука медицини…

З самого початку в Турійській лікарні вміло користувались в лікуванні обома руками. На початку 60-х років існував невеличкий кабінет, в якому фізіотерапевтичні процедури проводила медична сестра Бобрик З.І. З 1964 року фізіотерапевтичним кабінетом завідував Лукашевич Б.Л. В кабінеті надавались такі види лікування: світлолікування, електролікування, інгаляції. З 1968 року фізіотерапевтичний кабінет розміщено в основному корпусі лікарні у 4-х приміщеннях і в ньому проводились всі види фізіотерапевтичного лікування: електролікування, світло-теплолікування, водолікування, масаж, ЛФК. У 70-80-х роках проводилось лікування білими і жовтими скипидарними ваннами, які проводила медична сестра Нечипорук М.Д. Цими роками у відділенні працювали високопрофесійні медичні сестри: Лукашевич Б.Л., Олексюк Т.С., Микитюк А.П., процедури масажу виконували Кропива Т.П., Чебера О.Р., Мелещук Л.Ф., який за сумісництвом проводив і лікувальну фізкультуру. Про чистоту у відділенні дбала Хрін Н.Д.

В 1984 році приступила до роботи лікар-фізіотерапевт Вдовиченко О.І., медична сестра Троян Г.П. З 1988 року, внаслідок повного укомплектування кадрами і повнотою виконуваних видів лікування, кабінет переоформлено в фізіотерапевтичне відділення.

Постійно оновлювалась і додавалась апаратура для виконання процедур. У 1988 році закуплено апарат для магнітотерапії «Полюс 1», апарат ультратонтерапії, ультразвуковий інгалятор TUR-USY.

У 1993 році придбано апарат для електростимуляції «Фізіотрон», червоний лазер «Гюрза», апарат КВЧ-терапії.

В середині 90-х років в колектив влились молоді медичні сестри Ганай О.В., Рига О.О., масажист Омелянчук М.М., молодша медична сестра Герез А.В.

Станом на 2015 рік фізіотерапевтичне відділення оснащене ще справною старою апаратурою, а саме: Поток 1, УВЧ-66, УВЧ-80, дарсонваль, ультратон; поступово оснащується новою сучасною апаратурою, такою, як: апарати-комбайни для електротерапії серії «Радіус», апарат для магнітно-ультразвукової терапії МИТ-11, магнітолазер МІЛТА-1, апарат біжучого магнітного поля Алмаг, є ультразвуковий інгалятор Альбедо, компресорний небулайзер Аіч-3000, апарат для кисневої терапії МИТ-С. В кінці 2014 року для ФТВ закуплено нову гідромасажну ванну «Вулкан».

Фізіотерапевтичне відділення має філіали: кабінети в інфекційному та стоматологічному відділеннях, в яких працює медсестра Богуцька А.П.

На даний час (2015 рік) відділенням завідує лікар вищої категорії Вдовиченко О.І., у відділенні працюють медичні сестри вищої категорії Троян Г.П. і Рига О.О., І категорії - Ганай О.В., ІІ - Босенко Н.В. Масаж виконують медичні сестри вищої категорії Омелянчук М.М., І категорії - Бивалюк К.М.

Завдяки наявності високопрофесійних працівників і необхідної апаратури, у фізіотерапевтичному відділенні можна проводити процедури з відновлювального та реабілітаційного лікування пацієнтів різного віку.