Комунальне підприємство "Турійська лікарня планового лікування"

Стоматполіклініка

Всі знають, яка неприємна річ – зубний біль. А порятуватися від нього можна лише в стоматологічній поліклініці. Спеціалісти цього закладу допомагають подолати психологічний бар’єр, допомагають людям бути не лише здоровими, але й красивими.

Тривалий час після другої світової війни в Турійську не було окремого приміщення стоматологічної поліклініки. До 1954 року стоматологічний кабінет знаходився в будинку амбулаторії, а пізніше районної лікарні. У 1972 році була створена стоматологічна поліклініка, яка знаходилась в сільській хаті, на місці теперішньої. У 1974 році навкруги сільської хати залили фундамент. Так розпочалась забудова двоповерхового медичного закладу. У 1976 році відбулось відкриття нової стоматологічної поліклініки.

Якщо до цього в ній було лише дві посади лікарів і одна посада зубного техніка, то після відкриття кількість спеціалістів збільшилась до 10, зубних техніків – 5, збільшилась кількість середнього і молодшого персоналу. Це дало можливість підвищити рівень та об’єм надання стоматологічної допомоги, покращити її якість. Як наслідок значно покращилась матеріально-технічна база поліклініки, були встановлені нові стоматологічні установки, придбано інше необхідне обладнання.

У 80-х роках доводилось їздити по селах району. Бувало, що залишались там на день-два, а інколи і на тиждень, щоб допомогти людям, які не мали змоги приїхати в районну стоматполіклініку. Добиратись доводилось, як Бог дасть, де коли машинами, підводами, тракторами. Люди називали нас «стоматологічний десант». Також проводили санації учнів сільських шкіл.

Першим головним лікарем стоматологічної поліклініки була Марія Андріївна Шимчук. З 1977 по 1980 рік головним лікарем працював Левчук Петро Васильович. З 1980 по 1994 р. головний лікар – Троян Богдан Васильович.

У 1994 р. стоматологічна поліклініка реорганізована в стоматологічне відділення Турійської ЦРЛ, яке функціонує і до сьогодні. Завідувачем відділення призначений Троян Богдан Васильович.

Тривалий час тут працювали лікарі стоматологи – Карпюк М.М., Капітула Г.В., зубний лікар - Бондарук О.О., зубні техніки – Луцюк Г.І., Фуртак М.С., медсестри – Козицька Л.І., Свиридюк Л.С., Данилюк Г.П., Фуртак, В.О., Євчук З.П., Остапук В.С., рентгенлаборант – Микитюк В.М., мол. с/м – Ничипорук М.С., Мороз Є.Х., Жура Л.О., які працювали в стоматології до виходу на заслужений відпочинок.

По кілька десятиліть віддали улюбленій справі та надалі продовжують з честю і сумлінням виконувати свої обов’язки хороші фахівці, працівники з вищою категорією: Троян Б.В., Шевчук Р.О., Шевчук Н.Г., Материнська Т.М., старша сестра медична – Покопчук Н.І.; сестри медичні: Богуцька Г.П., Супронович С.П.; зубний технік (тепер мед реєстратор) Бадира Р.Ф.; зубні техніки – Каліш М.М. та Фуртак Р.М.

На зміну старшому поколінню прийшли молоді спеціалісти, які також люблять свою справу і добре з нею справляються. Серед них: лікарі-стоматологи Шевчук О.Р. та Приходько С.О.; сестра медична – Рибчук І.О. та молодші сестри медичні – Шуляк С.І. та Клімук Л.В.

Хочете мати відмінне здоров’я  та красиву усмішку заходьте до нас!