Комунальне підприємство "Турійська лікарня планового лікування"

Педіатричне відділення

Мудрість віків звучить у вислові: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

І насправді, оцінити досягнуті успіхи у розвитку медицини в цілому та педіатричної служби зокрема можна, лише озирнувшись назад у минуле, через призму років оцінюючи сьогоденні здобутки, з великою вдячністю до людей, що своєю працею підняли медичну допомогу дітям району на високий професійний рівень, і це не межа досягнутого…

Так у 1955 р. дитяче відділення Турійської ЦРЛ розміщувалось на базі сучасного пенсійного фонду. Завідуючою відділенням з 1958 року була районний педіатр Сяркевич Уршуля Степанівна, яка 53 роки пропрацювала незамінним районним педіатром. Завдяки її високому професіоналізму було врятовано сотні маленьких жителів району. Дуже трудолюбива, принципова, вимоглива до себе і до оточуючих. Також у відділенні працювали лікар-лор Комісарик М.А., медичні сестри: Чебера О.Р., Луцюк С.Г., Давидюк Г.П., Левчук Л.П.; санітарки: Пушкарська Г.П., Мицюк М.І., Верхунович О., Павлюк П.В., Петредчик М.

У 1966 році приступила до роботи педіатр Смаль Раїса Василівна, яка й по нині очолює дане відділення. Лікар вищої категорії, завжди з відданістю відноситься до своїх професійних обов’язків, користується заслуженим авторитетом серед пацієнтів, медичних працівників відділення та установи в цілому.

На цей час дитяче відділення функціонувало на базі теперішньої СЕС на 15 ліжок. Називалось воно «Півниками», бо було розмальоване під героїв дитячих казок.

У 1968 році дитяче відділення було розгорнуте у новому приміщенні ЦРЛ на 25 ліжок. Згодом ліжка збільшились до 35 .На цей час колектив поповнився новим персоналом, а саме: старшою медсестрою Квачук Г.П., маніпуляційними медсестрами Остапук В.С., Шевчук Г.К.

У 70-х рр. приступили до роботи старша медсестра Кац (Жук) Л.А.; санітарки: Савчук О.Г., Ковальчук Г.Г., Сичик М.В., Гаврилюк Ф.Т.; сестра-господиня Дичинська С.П.

У 80-х роках в обласній дитячій лікарні реанімаційного відділення не було, а дітей у важкому стані було багато. Тому наші лікарі-педіатри змушені були бути водночас і педіатрами, і реаніматологами. Відділення були перевантажені. На 30-ти ліжках лежало по 60-68 дітей, яких були змушені розміщати в інших відділеннях. Висококваліфіковану допомогу надавали лікарі-педіатри: Смаль Р.В., Назарук С.В., Євтушенко Г.Д., Чорна М.І., Руснак І.В., Ведмедюк В.М., Кравець Л.І.

В цей час до колективу дитячого відділення долучились молоді та енергійні: старша медсестра Данилюк М.Г.; медичні сестри Попіка Н.П., Лук’янчук Г.О., Супрунович С.Т., Сич Н.О., Маліновська О.І.; санітарки: Осіпова В.П., Воробей Г.А., Матейчук Л.М., Якубчук О.Ф., Петровець С.А.

Відділення неодноразово перемагало в соцзмаганнях і нагороджувалось «Грамотами» і перехідним Прапором. «Кращі працівники» заносились на «Дошку Пошани» району і в «Книгу Пошани» лікарні за низьку летальність, яка становила 1 випадок на 4-5 років, та становила не більше -0,2% ,та високі показники по обслуговуванню дитячого населення в стаціонарі. Працівники дитячого відділення завжди брали активну участь у суспільному житті селища і району, в допомозі по збору врожаю в колгоспах.

Медсестри дитячого відділення приймали активну участь в конкурсах «Краща за професією» і виходили переможцями. А саме: Остапук В.С., Шевчук Г.К., Попіка Н.П.

З 1995 р. старшою медсестрою відділення призначена Кривда Любов Григорівна. Трудолюбива, енергійна, неперевершений маніпулятор не тільки в дитячому відділенні, а й по всій лікарні. Їй вдалося власним прикладом організувати міцний і дружній колектив «Один за всіх і всі за одного». Скількох людей вдалося врятувати завдяки її вмілим, тонким і чуйним рукам.

Згодом ветеранів праці замінили нові медсестри: Поляк Н.Г., Лук’янова-Прухницька Т.О., Шломенко В.П., Горщарук Л.І., Жданевич М.А. ,Ковальчук Ю.В.

Перший капітальний ремонт у відділенні був зроблений в 1985 році, другий - в 2006 р. А в 2013 році було відкрито палату для реабілітації дітей з особливими потребами.

Дитяче відділення завжди не байдуже відносилось до болю дітей. Повз руки та серця працівників відділення пройшла не одна дитина, яка отримала тут материнську та батьківську любов, якої їм так не вистачало.

Станом на 2015 рік дитяче відділення функціонує на 15 ліжок. Очолює колектив й надалі Смаль Р.В., старша медична сестра Кривда Л.Г., сестра-господиня Ковальчук Г.Г.

Колективом дитячого відділення проводиться велика лікувальна, консультативна, санітарно-просвітня робота по збереженню здоров`я маленьких жителів району.