Комунальне підприємство "Турійська лікарня планового лікування"

Клініко-діагностична лабораторія

Сонячної днини 1958 року паралельно заснуванню Турійської лікарні, як невід’ємна складова великої лікарняної сім’ї, зародилося відділення лабораторної діагностики. Увесь склад медпрацівників в той час підпорядковувався мудрому керівнику Коробці І.А., який вміло дав старт розвитку і процвітанню як лікарні Турійського району, так і безпосередньо нашому клініко-діагностичному відділенню.

З моменту існування лабораторії, зерна лабораторної мудрості пророщувала серед своїх підопічних завідувачка КДЛ Щурик Галина Василівна. Під її чуйним керівництвом трудився в клопіткій лабораторній справі дружній колектив, в складі якого були лаборанти: Набатич Л.Г., Петровець Н., Музика Н., Ящук Л.М., Дмитрук К., санітарка Цюпак Л.А.

В силу життєвих обставин кадри КДЛ змінювались, залишаючи після себе вагомі та позитивні внески в діяльність КДЛ.

Так в 1973 році в колектив лабораторії прийшла працювати Бешта Н.П., яка своїми навиками в біохімічних дослідженнях слугує взірцем для молодого покоління і колег ще й досі.

1976 рік став початком кар’єри лікаря-лаборанта Назарук Станіслави Вікторівни – мудра жінка і обізнаний спеціаліст лабораторних тонкощів, яка протягом подальших 38 років сумлінно виконувала обов’язки завідувачки КДЛ. Під її твердою рукою водночас з нею почали працювати в лабораторній сфері лаборанти Яковчук В., Євпак Г., санітарка Ганджа Л.М., а також лаборант Навратюк (Ковальська) В.С., яка невтомною бджілкою трудиться на благо лабораторії і по цей день.

В 1981 році приступили до праці лаборанти Андрійчук С.П., Фурманюк Г.І. (остання по досягненню 25-ти річного робочого стажу вийшла на відпочинок).

Склад лабораторії все оновлювався молодими спеціалістами. Так в 1985 р. у відділення прийшла працювати Древінська О.Д., яка є кваліфікованим лаборантом і по сьогодні.

З 1995 року молодшою медичною сестрою КДЛ працює Гелетуха С.Є. 1996 року її прикладом послугувалась Квашук Н., надалі Куран С. А.

Турійська ЦРЛ, незважаючи на своє віддалене розташування від гущі будинків і шуму магазинів, все одно приваблювала молодих медиків можливістю реалізуватись як медпрацівник, так і особистістю. Так Березнюк Н.В., прийшовши в 2007 році в колектив лабораторії, і гадки не мала, що саме на подвір’ї лікарні зустріне свою другу половинку і змінить прізвище на Бешта.

В круговерті життя працівники лабораторної служби змінювались. В 2011 році з ФАПу в с. Мокрець переведена Літковець А. М., фахівець з 10-річним досвідом роботи лаборанта, яка відразу підтвердила покладені на неї сподівання.

Також віддалено від самої лабораторії існує два загально-клінічні підрозділи клініко-діагностичної лабораторії Турійської ЦРЛ: при Луківській амбулаторії ЗПСМ - Книш Н., а при Купичівській амбулаторії ЗПСМ - Балюк Л.

2013 рік відзначився для лабораторії омолодженням кадрів: лаборант Гаврилюк Л.В. та лікар-лаборант Рудик Лариса Сергіївна, яка весною 2014 року після виходу на пенсійний відпочинок Назарук Станіслави Вікторівни зайняла посаду завідуючої КДЛ. Також в 2014 році приступила до роботи біолог Сичик Світлана Василівна та молодша медична сестра Корецька О.І.

Лаборантську працю не можна назвати легкою, але завдяки умінню і практичному досвіду, працівники з професійною легкістю виконують поставленні часом і роботою задачі. Доброзичливі та чуйні до пацієнтів, сумлінні в своїх обов’язках, бо і в ніч і в день, і в дощ, сніг та в спеку працівники лабораторії поспішають до робочих місць, які стали вагомою часткою в житті кожного.