Комунальне підприємство "Турійська лікарня планового лікування"

Терапевтичне відділення

Відлік історії терапевтичної служби розпочинається із датованої 1954 роком згадки про районну лікарню. У 50-х роках минулого століття лікуванням терапевтичних хворих опікувалися завідуючі: Ковальчук С.П. (1965-1971 рр.), Кафка Я.Ф.( 1972-1975 рр.), Сонюк Г.П., Колбасюк С.С., Кімлик В.М. (1976-1980 рр.). Терапія була розгорнута на 40 ліжок.

У 1974 році в Турійську ЦРЛ прийшла працювати лікарем-ординатором молодий спеціаліст Валіхновська Марія Антонівна. У 1981 році вона очолила терапевтичне відділення, де і працює донині. Це тендітна, красива й талановита жінка, гарний організатор, мудрий наставник, фахівець своєї справи, завжди з розумінням відноситься до пацієнтів. Брала активну участь в художній самодіяльності та є учасником українських та міжнародних конгресів з кардіології, терапії та ревматології.

У цей час відділення почало функціонувати на 60 терапевтичних ліжок, при населенні району 39-40 тисяч осіб. В свій час у відділенні лікарями-ординаторами працювали: Коробко Н.І., Рига З.П., Мельничук П.М., Кафка Я.Ф., Кузик В.М., Мартинюк Г.М., Мартинюк М.М.; медичними сестрами: Бобрик З.І., Мельничук Є.А., Смаль І., Батющук Л.В., Шуляк Г.С., Волошина Г.Я., Давидюк Г.П., Мірчук В., Поліщук П.М., Личманюк М.С., Ковалюк Л.І., Ткаченко Р.І., Студенчук В.І., Волчук Н.С., Глух О.П., Панасюк Н.А., Куць Є.А., Цехош Г., Демчук І.В., Близнюк Н.Г., Спаских К.М., Поляк Н.Г., Репета Л.П., Гайова Л.А., Таранович І.В., Воробей І.М., Бешта Ю.М., Крук І.А., Дембровська Т.М.; санітарками: Кравчук Н.В., Дричик Є.О., Ковалюк Г.С., Малашук М.К., Савічук В.В., Шумська Т.П., Новосад С.С.; сестрами-господинями: Токарська В.М., Самонюк О.

У 80-х роках у Турійській ЦРЛ було відкрите неврологічне відділення. Воно було розгорнуте на 40 ліжок. Очолював відділення Будник Анатолій Феодосійович – лікар-невролог вищої категорії, першокласний спеціаліст, інтелектуал та багатогранна людина. За період існування відділення старшими медичними сестрами були Шломенко В.П. та Кривда Л.Г. У 2000 році неврологічне відділення увійшло до складу терапії, а медперсонал був переведений у терапевтичне та приймальне відділення.

Старшою медичною сестрою терапевтичного відділення з 1979 року працювала  Степанюк Надія Володимирівна – енергійна, винахідлива, товариська, завзята до роботи людина. На цій посаді вона працювала 24 роки, після чого стала головою Червоного Хреста.

У 2000 році терапевтичне відділення очолювали лікарі-неврологи Будник А.Ф., Щурик Р.П., а у 2002 – 2003 рр. приєднались до колективу Козаченко Н.П., Бояр Б.О., які сьогодні з великою турботою та високим професіоналізмом ставляться до хворих.

З 2000 року терапевтичне відділення – це найбільше відділення ЦРЛ. Кількість ліжок у відділенні становить 47 (в тому числі 35-31 терапевтичних та 12-17 неврологічних).

У терапевтичному відділенні постійно лікуються хворі з серцево-судинною патологією, а це 70-75%, із захворюваннями органів дихання, гастроентерологічними захворюваннями, захворюваннями центральної та нервової системи, опорно-рухового апарату.

На базі терапевтичного відділення в свій час проходили інтернатуру лікарі-інтерни, які на даний час працюють за межами району, в тому числі і за кордоном.

Весь лікарський та сестринський склад відділення постійно підвищує свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації, бере участь в різноманітних конференціях та семінарах. Медичні сестри терапевтичного відділення неодноразово брали активну участь та займали почесні місця в обласному конкурсі «Краща медична сестра Волині». А саме: Демчук І.В. (2008 рік), Дембровська Т.М. (2011 рік), Троцюк В.В. (2014 р.).

Швидко плине час... Одні працівники змінюють інших… Та колектив й надалі щодня разом працює заради того, щоб повернути людям найцінніше – здоров`я!

На даний час (2015 рік) дружній колектив терапевтичного відділення очолює Валіхновська М.А. Надійним помічником завідуючої є старша медсестра відділення Панасюк Наталія Анатоліївна, яка координує роботу середнього та молодшого медперсоналу вже 12 років. Справедлива, досвідчена і відповідальна, вона заслужено користується авторитетом у колег і пацієнтів. Порядок і затишок у відділенні були б неможливі без її старань. Лікарями-ординаторами відділення є віддані роботі професіонали: Кафка Я.Ф., Кузик В.М., Козаченко Н.П., Бояр Б.О., чуйні, добрі, працьовиті, вміло знаходять підхід до кожного пацієнта медичні сестри: Козирьова М.С., Царик О.І., Цехош О.Б., Троцюк В.В., Майданська Л.В., Посполітак І.Л., Кузьмич Л.Г., Бугай А.Ю., Дорох О.Я., Якубчук О.В., Кручкевич К.С., Павлюсюк К.В. Постуловська К.В.; відповідальна до своєї клопіткої роботи сестра-господиня Кирилюк Н.Д.; відповідальні за чистоту та порядок молодші медичні сестри: Коптюк Н.В., Пащук З.М., Янчук Т.В., Мірза Р.С., Посполітак Н.А., Думка З.Р., Никонюк С.М.